Image
Top
Menu
16/05/2014

Galery 69 |Dorotowo

Prostota formy pośrodku mazurskich lasów

W świecie zdominowanym przez popkulturę, w którym większość przedmiotów traktowana jest jako jednorazowego użytku, czy jest możliwe znalezienia miejsca gdzie wciąż najwyższą wartością jest piękno naturalne?

Otóż tak! Hotel Galery 69, położony w uroczym Dorotowie nad jeziorem Wulpińskie, jest swoistego rodzaju manifestem rękodzieła właścicieli –  Małgorzaty i Wojciecha Złotkowskich. Para artystów od lat tworzyła mebla z lokalnych materiałów, podkreślając ich piękno prostotą formy. W hotelu można podziwiać ich prace które stanowią zarówno jego wyposażenie jak i ekspozycję. Część mebli można nabyć w showroomie hotelu, Manufaktura 69. Wnętrze budynku jest niezwykle przytulne będąc równocześnie oszczędnym i prostym. Jasne kolory, naturalne materiały wśród których przeważa drewno wybujają się na tle szkła i metali tworząc kontrastujący a jednocześnie spójny obraz całości.

21 pokojowy hotel wraz ze spa oraz restauracją szybko stał się popularną destynacją artystów oraz wielbicieli tradycyjnego rękodzieła. Oprócz chwili relaksu może wpaść tutaj na koncert, wystawę czy performance.

Submit a Comment