Image
Top
Menu
27/08/2014

TREEHOTEL

Nowoczesne domki na drzewach do wynajecia

Tak, domki na drzewach w formie hotelu istnieją! Ten unikalny koncept nie tylko pozwoli Ci spełnić marzenia z dzieciństwa ale także przybliży Cie do natury.

Hotel znajduje się w Szwecji, godzinę drogi od Lulea (✈) i oferuje do wyboru zakwaterowanie w 6 różnych, nowoczesnych domkach na drzewach pośrodku natury. Każdy z tych relaksujących pokoi jest zbudowany 4-6 metrów nad ziemią i oferuje wspaniałe widoki na dolinę. Całe przedsięwzięcie jest 100% EKO. Projektując architekci starali się mieć jak najmniejszy wpływ na środowisko, pilnowali żeby żadne drzewo nie zostało wycięte oraz starali się nie ingerować w przyrodę.

DOMKI

The Cabin

Lokalizacja tego domku była zdeterminowana pomysłem zbudowania platformy wysoko w koronach drzew na stromym zboczu otwierającym się na dolinę rzeki Lule. Prowadzi do niego długi most wijący się pomiędzy drzewami. Domek ma 24m2 i  jest 2 osobowy z sypialnią, łazienką oraz własnym tarasem na dachu.

The Mirrorcube

Ten ekscytujący kubik jest wtopiony w otoczenia dzięki lustrzanym ścianą które czynią go z pozoru niewidocznym. Ma wymiary 4x4x4m. Podstawa składa się z aluminiowej ramy wokół pnia drzewa a ściany z odbijającego szkła. Zostały one pokryte filmem na podczerwień który jest dla nas ludzi niewidoczny natomiast dla ptaków jest widoczny, dzięki czemu nie wpadają na strukturę. Wnętrze jest bardzo skandynawskie,prosto umeblowane i pokryte drewnem brzozowym. Domek ma niesamowity panoramiczny widok dzięki sześciu oknom. Oferuje wspaniałe zakwaterowanie dla 2 osób składające się z sypialni, łazienki, salonu oraz tarasu na dachu. 12 metrowy most prowadzi gości do domku. Muszę przyznać że jest to mój ulubiony domek na drzewie. Jest nowoczesny, prosty a równocześnie zaskakujący!

The Bird’s Nest

Domek ten został zbudowany na bazie kontrastów pomiędzy częścią zewnętrzną a wewnętrzną. Z zewnątrz wygląda jak ogromne ptasie gniazdo, dzięki czemu daje niesamowity kamuflaż i pozwala szybko zniknąć wtapiając się w otoczenie. Wnętrze natomiast jest uporządkowane, proste, pozwala pomieścić rodzinę z 2 dzieci. Składa się z 2 sypialni, salonu oraz łazienki. Wchodzi się do domku po specjalnej drabinie.

The Blue Cone

Domek ten został zaprojektowany na bazie prostoty i dostępności zarówno jeśli chodzi o materiały jak i design. Wchodzi się do pokoju przez most rozpoczynający się na przeciwległym wzgórzu. Cały domek jest dostosowany do osób niepełnosprawnych. Ma 4 sypialnie, osobny loft, łazienkę oraz salon.

The UFO 

Co jest fajniejszego dla dzieciaków niż spanie w statku kosmicznym? Jest to kompletnie inny pomysł, nie wtapiający się w środowisko a raczej kontrastujący z nim. Domek jest zbudowany w pełni z ekologicznych materiałów. Pomieści rodzinę z 3 dzieci.

Dragonfly 

Największy ze wszystkich domek może funkcjonować jako przestrzeń konferencyjna lub mieszkalna. Wchodzi się do niego po 15 metrowej rampie. Przez duże, panoramiczne okna możemy podziwiać widok na dolinę rzeki Lule oraz otoczenie. Fasada jest pokryta metalem który z upływem czasu zerdzewieje wtapiając się w środowisko jeszcze bardziej.

Zobacz krótki film pokazujący hotel: Treehotel FILM

Submit a Comment